7.06.2021 r. STRABAG podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę o wartości 442,2 mln PLN brutto.

W ramach kontraktu, realizowanego w formule „projektuj i buduj”, powstanie blisko 17-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 61 poprowadzony w nowym śladzie, omijając od strony zachodniej Pułtusk.

W okresie 36 miesięcy (nie wliczając okresów zimowych), ramach realizowanych prac powstanie:
    • 15,1 km drogi dwujezdniowej klasy  GP z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku,
    • 1,7 km drogi jednojezdniowej klasy GP z jednym pasem ruchu w każdym kierunku,  
    • 2,9 km odcinka drogi DK57 z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. 

Nowy odcinek będzie posiadał 4 węzły drogowe: Kacice, Pułtusk – Południe, Pułtusk – Północ i Lipa, na wysokości którego będzie miała swój początek DK57 w kierunku Makowa Mazowieckiego.
Przebudowane zostaną również istniejące drogi w zakresie kolizji z DK61. Powstanie 16 obiektów inżynierskich i 5 przepustów o funkcji ekologicznej (przejścia dla zwierząt), a także powstanie obwód drogowy wraz z budynkami.

Nowa obwodnica pozwoli wyprowadzić tranzyt poza miasto Pułtusk, co znacznie odciąży lokalny ruch na tym, będącym „wąskim gardłem” odcinku trasy, łączącej Warszawę z Mazurami i Podlasiem, która szczególnie w okresie letnim cechuje się dużym natężeniem ruchu.
W czerwcu br. STRABAG podpisał również umowy na realizację obwodnic: Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12 oraz Słupska w ciągu drogi ekspresowej S6.

źródło i fot.: Strabag


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij