30.06.2021 r. STRABAG podpisał umowę z Zarządem Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na budowę tunelu pod linia kolejową Poznań – Swarzędz w Kobylnicy wraz z przebudową układu drogowego w ciągu ul. Swarzędzkiej.

W ramach kontraktu o wartości blisko 50 mln PLN zlikwidowany zostanie dotychczasowy przejazd kolejowy, a w jego miejsce powstanie 70-metrowy tunel pod torami. STRABAG jest także odpowiedzialny za wybudowanie nowego układ komunikacyjnego. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz poprawi płynność ruchu ponad 12.000 pojazdów na dobę, które obecnie korzystają z przejazdu. Projekt zakłada także budowę schodów dla pieszych, infrastruktury komunikacyjnej dla potrzeb osób z ograniczą mobilnością oraz budowę ścian oporowych.

To druga w tum roku umowa na budowę tunelu kolejowego, którą podpisał STRABAG. Jesteśmy zaangażowani w budowę tunelu w Koluszkach pod linią kolejową Warszawa Zachodnia – Łódź Fabryczna.

źródło i fot.: STRABAG


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij