18-20 maja 2021 roku w formule online zorganizowano infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference.

Okres pandemii nie sprzyjał organizacji targów i konferencji. Jednak mimo tej trudnej sytuacji, w Arena Gliwice odbyło się najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie infrastrukturalne roku, czyli infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference. Dwa lata temu na infraMOST spotkaliśmy się w Wiśle w Hotelu Gołębiewski. Już wtedy otworzyliśmy się na udział naszych przyjaciół z krajów Grupy Wyszehradzkiej – z Czech, Słowacji i Węgier. Jednak dzięki zaangażowaniu Ambasady Brytyjskiej w Warszawie i dzięki naszym licznym kontaktom, udało się zgromadzić ponad 600 uczestników z blisko 30 krajów świata. W tym tak odległych, jak Australia, Brazylia, Irak, Pakistan, czy Wietnam.

W tym roku po raz pierwszy zmienione zostało nie tylko miejsce tego wydarzenia, ale również jego formuła. Otóż infraMOST przestał już być wydarzeniem tylko mostowym. Mosty są oczywiście elementami, które łączą. Ale łączą ze sobą po prostu inne rodzaje infrastruktury. Dlatego planując agendę przewidzieliśmy kolejno dzień: drogowy, mostowy i kolejowy. Sądząc po frekwencji i licznych ciepłych komentarzach, które docierały do nas na czacie, w mediach społecznościowych, czy nawet mailowo lub telefonicznie, można powiedzieć, że ta formuła została bardzo dobrze przyjęta. Bawiąc się słowami, można przyjąć, że infraMOST oznacza już MOST of INFRASTRUCTURE, a nie tylko mosty.

Przez trzy dni trwania infraMOST (18/19/20 maja) odbyło się 7 sesji plenarnych, 3 sesje pokazów, 3 panele dyskusyjne oraz 4 dłuższe i praktyczne warsztaty. W tym czasie ponad 80 ekspertów z 10 krajów świata dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej i mostowej. Ze względu na trwającą trzecią falę pandemii wykorzystaliśmy wszystko, co mieliśmy do dyspozycji oraz pełnię naszych kompetencji i kreatywności, aby zrealizować wydarzenie, które nawet w wersji online było znacznie ciekawsze od wielu innych mu podobnych. Ostatecznie udało się osiągnąć światowy poziom, zarówno pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym. Nie było to więc tylko kolejne webinarium, czy zdalne prezentacje, w których ze zniechęceniem ogląda się czyjeś niewyraźne twarze z kiepskim tłem i dźwiękiem. Mając doświadczenie z ubiegłorocznego wydarzenia infraBIM zrobiliśmy coś zupełnie nowego. I to nie tylko w skali naszego kraju, ale nawet całej Europy.

Tegoroczne infraMOST wytyczyło właściwie zupełnie nowy sposób realizacji międzynarodowych konferencji w wersji online. Zwłaszcza, że towarzyszyło mu infraSTUDIO, czyli pierwszy wideo kanał informacyjny poświęcony infrastrukturze i cyfryzacji branży budowlanej. Organizatorem wydarzenia był Oddział Górnośląski Związku Mostowców RP przy wsparciu zespołu infraTEAM jako operatora. Sukces organizacyjny nie byłby możliwy bez zaplecza Arena Gliwice oraz możliwości technicznych firmy Shadok, która obsługiwała wydarzenie od strony audio-wideo. Gośćmi byli przedstawiciele wielu centralnych instytucji odpowiedzialnych za infrastrukturę. Byli również liczni projektanci, wykonawcy, przedstawiciele świata akademickiego oraz dostawcy różnych technologii i rozwiązań IT.

Szczegółowe informacje na temat infraMOST 2020 V4 Expo & Multi-Conference oraz archiwalne materiały wideo znaleźć można na stronie internetowej www.infraMOST.info oraz www.infraSTUDIO.info. Za rok być może uda nam się już spotkać na żywo w Arena Gliwice, ale wcześniej, bo jeszcze w grudniu tego roku, czeka nas kolejny infraBIM. Będziemy mówić o metodyce BIM i związanych z nią cyfrowych narzędziach. Już teraz zapraszam na www.infraBIM.info.

 

źródło i fot.: infraBIM.info


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij