STRABAG, który jest generalnym wykonawcą autostrady A2 na odcinku Siedlce Zachód – rejon miejscowości Malinowiec, powierzył wykonanie prac projektowych tej trasy spółce Multiconsult Polska.

Umowa pomiędzy spółkami została zawarta we wtorek, 20 kwietnia br.
Oferta firmy STRABAG została wyłoniona w lutym tego roku jako najkorzystniejsza
w postępowaniu przetargowym przeprowadzonym przez GDDKiA w trybie „Projektuj i Buduj”. Inwestor zawarł z wykonawcą kontrakt na realizację tego 19-kilometrowego odcinka autostrady A2 14 kwietnia. Multiconsult Polska wykona zaś prace projektowe tego odcinka trasy.

Zgodnie z założeniami autostrada A2 na odcinku Siedlce Zachód – rejon miejscowości Malinowiec będzie trasą dwujezdniową o dwóch pasach, z zachowaniem rezerwy pod dobudowę pasa trzeciego. Przebiegać będzie przez miasto i gminę Siedlce oraz gminę Wiśniew i Zbuczyn. Zadaniem projektanta będzie przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, obejmującego m.in. dokumentację branży drogowej, mostowej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej i sanitarnej oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). W zakres zadań projektanta wchodzi opracowanie projektu węzła drogowego „Borki” na przecięciu autostrady z DK2, dwóch MOP-ów (Miejsca Obsługi Podróżnych) oraz przejść i przepustów dla zwierząt.

- Na wykonanie wszystkich prac projektowych niezbędnych do złożenia wniosku o wydanie decyzji ZRID mamy 8 miesięcy. Przed naszym zespołem czas wytężonej pracy, ale z tematem jesteśmy już zaznajomieni, ponieważ na zlecenie GDDKiA wykonaliśmy Koncepcje Programowe autostrady A2 na odcinku Mińsk Mazowiecki – Siedlce, Siedlce – Biała Podlaska oraz Biała Podlaska – granica państwa. To ponad 130 km autostrady – wskazuje Arkadiusz Merchel, członek zarządu, dyrektor Pionu Projektowania Multiconsult Polska.

- Cieszymy się, że nasze doświadczenie w wykonywaniu skomplikowanych projektów drogowych zaowocowało. Z firmą STRABAG współpracujemy już przy budowie autostrady A1 na odcinku Kmieńsk  – Radomsko, tzw. odcinek C. Tu również przygotowaliśmy projekt budowlany oraz uzyskaliśmy decyzję ZRID – mówi Tomasz Nowakowski, koordynator zespołu projektowego Multiconsult Polska.                

Złożenie wniosku o ZRID przewidziano na grudzień tego roku, a zakończenie prac budowlanych na tym odcinku autostrady A2 nastąpi w 2024r. 

 

źródło: Multiconsult Polska
fot.: GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij