Doosan rozszerzył swoją ofertę koparek rozbiórkowych o wysokim zasięgu, wprowadzając na rynek nowy model DX530DM (trzecia maszyna z tej serii, DX380DM, trafi do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku).

Podobnie jak koparka rozbiórkowa Doosan DX235DM, pierwszy model z serii wprowadzony na rynek wcześniej w 2020 roku, model DX530DM zapewnia większą elastyczność dzięki modułowej konstrukcji wysięgnika i hydraulicznemu mechanizmowi blokującemu. Innowacyjna konstrukcja zapewnia proste przejście z funkcji rozbiórkowej wysięgnika do funkcji robót ziemnych, dzięki czemu w ramach tego samego projektu jedna maszyna może wykonywać różne rodzaje prac.

Koparka DX530DM wyposażona jest w hydraulicznie regulowane podwozie, które można rozsunąć na maksymalną szerokość 4,37 m, aby zapewnić optymalną stabilność podczas prac rozbiórkowych. Na czas transportu mechanizm umożliwia zredukowanie szerokości podwozia do 2,97 m. Mechanizm regulacji wykorzystuje trwale nasmarowany wewnętrzny siłownik ograniczający opór podczas ruchów i zapobiegający uszkodzeniom komponentów.

Maksymalna wysokość sworznia wysięgnika rozbiórkowego w koparce DX530DM wynosi 27,5 m w porównaniu do 18 m w modelu DX235DM. Imponujący zasięg roboczy koparki DX530DM zapewnia maszynie maksymalny zasięg na poziomie 16,5 m przy ważącym 3 tony osprzęcie.

W modelu DX530DM zalety te łączą się z zapewniająca dużą widoczność, odchylaną kabiną o 30-stopniowym kącie przechyłu, szczególnie dobrze dostosowaną do prac rozbiórkowych wysokiego zasięgu.

Wysięgnik do robót ziemnych można ustawić w dwóch pozycjach, co w połączeniu z wysięgnikiem rozbiórkowym zapewnia jeszcze większą elastyczność w postaci trzech konfiguracji tej samej maszyny podstawowej.


Wyposażony w wysięgnik do kopania w pozycji wyprostowanej, model DX530DM może pracować do maksymalnej wysokości 13,5 m. Używanie tego wysięgnika w alternatywnej pozycji zgiętej pozwala wyposażonej w osprzęt koparce DX530DM dosięgać do wysokości nieco ponad 11 m.


Wymianę wysięgnika, której mechanizm oparty jest na hydraulicznych i mechanicznych połączeniach do szybkiej zmiany osprzętu, ułatwia specjalny stojak. Dodatkowo układ siłownika ustawia trzpienie blokujące we właściwej pozycji końcowej.


Na standardowe zabezpieczenia, w które wyposażone są wszystkie koparki rozbiórkowe Doosan, składają się: osłona kabiny chroniąca przed spadającymi elementami, zawory bezpieczeństwa w wysięgniku, siłowniki pośrednie na ramieniu i wysięgniku oraz system ostrzegawczy monitorujący stabilność maszyny.

Doosan


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij