27 sierpnia 2020 r. Spółka STRABAG podpisała umowę z Mazowieckim Zarządem Dróg w Warszawie na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Prace przy realizacji ponad 7 km odcinka drogi rozpoczną się w drugiej połowie września 2020 r.

Obwodnica Grodziska Mazowieckiego powstanie w nowym śladzie drogi wojewódzkiej nr 579 i połączy węzeł Grodzisk Mazowiecki na autostradzie A2 z miejscowością Kałęczyn, gdzie skrzyżuje się ze starym śladem drogi 579. Nowa trasa została zaprojektowana jako jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu o nawierzchni bitumicznej i obustronnym poboczem. W jej ciągu powstaną 3 obiekty mostowe o konstrukcjach monolitycznych, w tym most na rzece Mrowna i wiadukt drogowy nad linią kolejową 447, łączącą stacje Warszawa Zachodnia i Grodzisk Mazowiecki. Inwestycja obejmuje ponadto budowę dróg serwisowych i ścieżek rowerowych oraz 5 skrzyżowań, w tym 3 typu rondo. Na odcinkach o łącznej długości 1,6 kilometra zostaną zamontowane ekrany akustyczne, które zapewnią mieszkańcom okolicznych posesji zabezpieczenie przed hałasem komunikacyjnym. Wartość kontraktu to ponad 145 mln PLN brutto. Prace planowane są do końca 2022 r.

STRABAG


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij