10 firm projektowych złożyło oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowej budowy drogi krajowej DK8 na odcinku Suchowola – Sztabin (z obwodnicą Sztabina) o długości ok. 13 km.

Propozycje cenowe złożone w przetargu, mieszczą się w przedziale od 1,78 mln. zł, do 4,4 mln zł, ale tylko 4 z nich są poniżej kwoty przygotowanej przez zamawiającego. Zadaniem firmy wyłonionej w przetargu, będzie opracowanie dokumentacji projektowej uszczegóławiającej materiały z decyzji środowiskowej, w stopniu umożliwiającym ogłoszenie przetargu w systemie „projektuj i buduj”. W koncepcji opracowany będzie tylko wariant wskazany w decyzji środowiskowej.

Do zamawiającego trafiły propozycje od firm: Vaule Engineering (4,023 mln zł), SBKiM Wojciech Grzybowski (2,184 mln zł), Arkas-Projekt (3,354 mln zł), Highway (2,398 mln zł), Kontrakt (1,783 mln zł), Transprojekt-Warszawa (4,274 mln zł), Europrojekt Gdańsk (4,009 mln zł), STI Polska (2,604 mln zł), Transprojekt Gdański (4,404 mln zł) oraz Mosty Katowice (3,468 mln zł). Budżet zamawiającego opiewa na 3,068 mln zł.

Koncepcja programowa powinna być gotowa w przyszłym rok. Podpisanie umowy w systemie „projektuj i buduj” planowane jest na rok 2021, a realizacja inwestycji w terenie, na lata: 2023-2025. Równolegle, od połowy marca trwają już prace nad koncepcją programową sąsiedniego odcinka DK-8 Korycin – Suchowola z obwodnicą Suchowoli (dł. ok 15,3 km).

Planowana inwestycja obejmuje budowę nowej drogi krajowej DK8 w przekroju 2+1 (z naprzemiennie występującym dodatkowym pasem do wyprzedzania) oraz obwodnicą Sztabina. Dziś cały ruch na krajowej 8 przechodzi przez samą miejscowość. Nowa droga będzie przenosiła obciążenie pojazdów o nacisku 11,5 t/oś, przewidziano budowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii w poziomie, budowę zatok autobusowych, chodników i odcinków ciągów pieszo-rowerowych.

GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij