27-28 marca br. w Warszawie odbędzie się dziewiąta edycja Smart City Forum

Lokalizacja:
Warszawa
Data rozpoczęcia:
27.03.2019
Data zakończenia:
28.03.2019
Strona www:
http://intelige...

Przedstawiciele administracji publicznej, dostawcy nowoczesnych, technologicznych rozwiązań oraz reprezentanci biznesu spotykają się 27-28 marca do Warszawy, aby przez dwa dni wspólnie rozmawiać o przyszłości polskich miast. Wszystko oczywiście dzięki 9. Smart City Forum, który odbywa się w tym terminie w The Westin Warsaw Hotel. Kongres już od lat przyciąga największe autorytety i wybitnych ekspertów rynku smart city, po to by razem zastanowić się nad wdrażaniem nowoczesnych technologii w miastach, w kontekście jakości życia i poczucia zadowolenia mieszkańców.

Każdy z Włodarzy miast chce stworzyć inteligentne, nowoczesne miasto, które będzie pionierem pod względem wdrażania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Warto jednak pamiętać, aby w tym wszystkim nie zapomnieć o mieszkańcach. Próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak wprowadzać zmiany w zgodzie z obywatelami, podejmie 9. edycja Smart City Forum. Debaty i prezentacje będą poruszały temat mieszkańca i jego roli w tworzeniu strategii nowoczesnego miasta. Z całą pewnością nie zabraknie kwestii bezpieczeństwa. Cyfryzacja, digitalizacja i wprowadzenie sztucznej inteligencji prócz wielu zalet, przynosi też pewne zagrożenia. Zmiany wprowadzane do miast muszą iść w zgodzie z prywatnością i komfortem obywateli. Patrząc na mnogość rozwiązań z zakresu Smart City, trzeba pamiętać również o funkcjonalności. Koniecznością staje się integracja rozwiązań, aby mieszkaniec mógł intuicyjnie i z większą łatwością korzystać z możliwości, które są dla niego dostępne. Jeśli mowa o aspekcie ludzkim, to nie może zabraknąć tematu płatności publicznych czy też zarządzania strefami płatnego parkowania. Rozwiązania przedstawiane na Kongresie będą dotyczyć rzeczywistych problemów, z którymi stykają się mieszkańcy na co dzień.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Smart City Forum będzie Wielka Gala Smart City. Podczas jej trwania nagradzani są laureaci Konkursu Smart City, w następujących kategoriach:
•    Człowiek Roku
•    Smart City do 100 tys. Mieszkańców
•    Smart City od 100 do 500 tys. Mieszkańców
•    Smart City powyżej 500 tys. Mieszkańców
•    Inteligentne rozwiązanie - Smart City Solution

Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij