16-18 października w Krynicy odbyła się kolejna, jubileuszowa Konferencja Popioły z Energetyki. Konferencja ta kojarzy energetykę oraz naukę z praktyką biznesową

Propagacja osiągnięć naukowych w obszarach przynależnych staje się i jest wykorzystywana dla rozwoju branży oraz mityzacji ryzyka w wytwarzaniu i zagospodarowaniu ubocznych produktów spalania (UPS). Celem poszczególnych wystąpień panelowych oraz dyskusji było formułowanie konkretnych propozycji nowych koncepcji i rozwiązań sprzyjających rozwojowi rynków ubocznych produktów spalania zgodnie z zasadą pierwszeństwa dla rynków wtórnych. Głównym partnerem Konferencji była firma PGE Ekoserwis Sp. z o.o. Jej przedstawiciele wzięli czynny udział w wydarzeniu poprzez uczestnictwo w panelach dyskusyjnych i prezentowanie w trakcie spotkania osiągnięć firmy w formie prezentacji.

Główną rozwijaną tezą tegorocznej Konferencji była myśl, że sektor wytwarzania energetyki węglowej dostarcza dla gospodarki wartościowych minerałów antropogenicznych dla budownictwa infrastrukturalnego, docelowo nie będzie wytwarzać odpadów, a już dzisiaj ogranicza składowane ich ilości do minimum technologicznego. Poszukiwanie przez praktyków wspólnie z naukowcami recept i rozwiązań kosztowo efektywnych dla dynamicznego wzrostu rynków UPS-ów jest szansą, jaką energetyka winna przekuć na swój sukces, a dokumenty rządowe, takie jak strategia zrównoważonego rozwoju i dedykowana jej Mapa Drogowa, mogą już wkrótce stać się motywacją do wskazywania polskiego modelu w tym obszarze. Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i jej wymagania mogą już niedługo zdefiniować nowe realia dla wytwórców i firm zagospodarowujących UPS-y. Konkluzje BAT dla energetyki już w perspektywie 2021 roku dadzą nową jakość UPS- -ów do tej pory niedostrzeganą. Wymiernymi efektami tej Konferencji zawsze są spotkanie ludzi i wymiana myśli oraz idei, wzmacnianie współpracy polskiej nauki i przemysłu. Konferencja Popioły z Energetyki była spotkaniem interdyscyplinarnym skupiającym wokół popiołów z energetyki świat nauki oraz takich branż jak: energetyka, budowa i eksploatacja kotłów, instalacje oczyszczania spalin, budownictwo, drogownictwo, górnictwo, rolnictwo, recykling, gospodarka komunalna oraz inne pokrewne branże wykorzystujące uboczne produkty energetyki.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij