17-19 września w Katowicach odbyła się XV edycja Konferencji Naukowo-Technicznej Systemy Transportowe Teoria i Praktyka organizowana przez Katedrę Systemów Transportowych i Inżynierii Ruchu Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.

Podczas konferencji zostały przedstawione i przedyskutowane problemy dotyczące zagadnień systemów transportowych, m.in.: integracja jako rozwiązanie dla zaawansowanych, inteligentnych miejskich systemów transportowych, najnowsze osiągnięcia w zakresie ITS, kierunki rozwoju sieci transportowych i inżynierii ruchu oraz narzędzia modelowania oraz symulacji w inżynierii ruchu. Poruszono również tematykę skrzyżowań typu rondo jako bezpieczne i nowoczesne rozwiązania w sieciach i systemach transportowych. W konferencji wzięli udział pracownicy naukowych ośrodków badawczych i uczelni, przedstawiciele instytucji samorządowych i transportowych oraz praktycy gospodarczy nie tylko z Polski, ale także: z Australii, Chin, Chorwacji, Czech, Iraku, Japonii, Portugalii, Rosji, ze Słowacji, z Turcji, Węgier, Włoch. Obecność zagranicznych gości oraz towarzyszące konferencji międzynarodowe certyfikowane warsztaty SIDRA INTERSECTION Introductory Workshop prowadzone przez dr. Rahmi Akçelika i Marka Besleya świadczą o międzynarodowym charakterze wydarzenia.

Wydarzenie to stworzyło płaszczyznę do prezentacji najnowszych osiągnięć w tym zakresie, jak również do oceny stanu, uwarunkowań i perspektyw rozwoju systemu transportowego miasta, regionu, kraju i świata.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij