27 września br. w Krakowie odbyło się seminarium „OpenRoads: Kompleksowe rozwiązania BIM w zakresie infrastruktury drogowej”.

W trakcie wydarzenia omówiono zagadnienia związane z oprogramowaniem OpenRoads Designer i OpenRoads ConceptStation, które mogą skutecznie usprawniać i automatyzować procesy pracy we wszystkich branżach w celu rozwijania projektów od koncepcji, przez szczegółowe projektowanie, aż po budowę. Otwarcia Seminarium i powitania gości dokonał Kamil Łażeński (Bentley Systems). Przy okazji przedstawił zgromadzonym gościom wizję firmy Bentley oraz jej szeroki wachlarz aplikacji do projektów inżynierii lądowej. W pierwszym referacie Grzegorz Sobina (TPI) zaprezentował sensory 3D Topcon do pozyskiwania danych oraz oprogramowanie Bentley, które zapewnia pełną obsługę tworzenia dokumentacji projektowej. Prezentacja bazowała na przykładzie pilotażowego projektu GDDKiA z zastosowaniem technologii BIM w miejscowości Zator. Następnie Krzysztof Jędrych (Multiconsult) omówił doświadczenia w pracy z programami InRoads w wersji SS4 i LumenRT podczas wykonywania projektu koncepcyjnego Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Podczas opracowywania koncepcji kluczowe znaczenie miało przetestowanie i wdrożenie nowego oprogramowania do projektowania spełniającego standardy BIM, w którym filarem jest model 3D przekazujący także dodatkowe informacje o projekcie, jak np. rodzaj zastosowanego materiału oraz przygotowanie możliwie szczegółowego modelu 3D i wizualizacji. Na koniec swoją wiedzą z zakresu OpenRoads Designer i OpenRoads ConceptStation podzielił się Robert Nice z brytyjskiego oddziału Bentley Systems. W swoich wystąpieniach przedstawił sposób działania programów, które umożliwiają już nie tylko tworzenie podstawowych, przestrzennych modeli, ale także ich koordynację i wymianę informacji, co daje dobrą podstawę do prowadzenia projektów BIM. Prelegenci podczas seminarium swoimi wystąpieniami potwierdzili, że nowe technologie to konieczność i już niedługo, w obliczu BIM, może okazać się, że biura projektowe, które nie zainwestowały w rozwój oprogramowania, pozostaną daleko z tyłu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij