12 października 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w województwie świętokrzyskim rozmawiał z mieszkańcami i samorządowcami o inwestycjach drogowych i kolejowych w regionie.

Kielce, Sandomierz czy Busko Zdrój to tylko kilka z miejscowości, które 12 października 2018 r. odwiedził w województwie świętokrzyskim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Z mieszkańcami i samorządowcami rozmawiał o inwestycjach drogowych i kolejowych w regionie.

- Inwestycje w infrastrukturę województwa świętokrzyskiego pokazują zrównoważony rozwój w praktyce. To zarówno duże projekty, takie jak droga S7, jak i drogi lokalne. Polska jest jedna. Inwestujemy tam, gdzie potrzebują tego lokalne społeczności. Bardzo ważna jest tu wola współpracy między samorządami a rządem – podkreślił minister Adamczyk.

W Kielcach minister A. Adamczyk mówił m.in. o inwestycjach kolejowych. Jak podkreślił, na liście 200 obiektów dworcowych przewidzianych do modernizacji w ramach Programu Inwestycji Dworcowych, realizowanego przez PKP SA, znalazły się dworce na terenie województwa świętokrzyskiego, a łączny koszt tych inwestycji to 44,7 mln zł. W tym roku rozpoczęły się również prace na linii kolejowej nr 582 Czarnca – Włoszczowa Płn. Celem budowy tej linii jest poprawa połączeń kolejowych poprzez umożliwienie bezpośredniego wjazdu pociągów z linii nr 61 na CMK w kierunku północnym i odwrotnie, co pozwoli na 20-30 min. skrócenie czasu przejazdu.

W przygotowaniu są również inwestycje drogowe takie jak budowa obwodnicy Opatowa o długości 19,6 km, obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego o długości 2,7 km czy drogi S74 Przełom/Mniów – Kielce (DK73) o długości 21 km.

Z mieszkańcami Bilczy w gminie Morawica minister rozmawiał o budowie obwodnicy Morawicy w ciągu dk 73. Umowa na tę inwestycję została podpisana przez GDDKiA w lipcu 2018 r. Nowa droga rozładuje szczególnie obciążony, w dużej mierze ruchem tranzytowym, odcinek trasy łączącej węzeł Kielce Północ, Busko i Tarnów.

Minister  przypomniał, że w przyszłym roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, rząd przeznaczy ponad 6 mld zł na drogi lokalne. 

Tematem spotkania w Sandomierzu była budowa ul. Lwowskiej w ciągu drogi krajowej nr 77, wraz z rozbudową istniejącego mostu przez rzekę Wisłę.

Jak podkreślił minister, szereg ważnych dla lokalnej społeczności inwestycji jest realizowanych w ramach  „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019”. Są to inwestycje polegające na budowie i przebudowie dróg lokalnych, zwiększające ich bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Na terenie województwa świętokrzyskiego zrealizowano łącznie 190 zadań za 135 mln zł.

Ministerstwo Infrastruktury


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij