4 lipca br. w Toruniu w siedzibie firmy Interhandler miała miejsce premiera nowej koparki gąsienicowej JCB Serii X, która, jak zapewnia producent, spełni wszelkie wymagania operatorów maszyn budowlanych.

Dzień premiery rozpoczął się od konferen-cji prasowej z gościem specjalnym firmy Interhandler – Robertem Kubicą. Interhandler to wyłączny dystrybutor maszyn budowlanych JCB  na  rynek  polski,  a  brytyjska  firma  JCB  od ubiegłego roku jest jednym ze sponsorów Williamsa. Kierowca podczas rozmowy z dzien-nikarzami stwierdził, że widzi szanse na jego udział w przyszłorocznym Grand Prix, choć nie ma na to gwarancji. Po konferencji nastąpił główny punkt programu – prezentacja nowych koparek JCB Serii X. „X Series” oznacza, że nowa maszyna to dziesiąta generacja koparek JCB. Firma JCB prace nad nową maszyną rozpoczęła cztery lata temu od wywiadów  z  zawodowymi  operatorami,  by  stworzyć  maszynę  w  pełni  dostosowaną  do  ich  potrzeb  i oczekiwań. O szczegółowych zmianach w konstrukcji, ergonomii i hydraulice nowych koparek serii X opowiadał Daniel Szymański, Menadżer ds. maszyn ciężkich JCB. Podkreślił on, że projekt  koparki  Serii  X  jest  przełomowy,  a  zespół  JCB zrobił właśnie dwa kroki przed konkurencją. Maszyny  zapewniają  doskonały  komfort  pracy  porównywalny z samochodem osobowym, m.in. dzięki kabinie, która jest o 15% większa, co czyni ją jedną z największych na rynku. Maszyny zo-stały również bardzo poprawione hydraulicznie, zapewniają wyrównaną siłę kopania, a zużycie paliwa zostało obniżone o 15%, przy wzroście wydajności o 10%. W wydarzeniu wzięło udział ok. 500 osób, w tym Dyrektor Zarządzający JCB – Graeme Macdonald i George Bamford (syn Sir Anthony’ego Bamforda). Wydarzenie miało charakter zamknięty – wyłącznie dla zaproszonych indywidualnie gości.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij