Baza danych do zarządzania oponami przynosi istotne oszczędności, dzięki zmniejszeniu o 85% liczby problemów z oponami.

Odpowiadając na cyfrową transformację w branży pojazdów i urządzeń budowlanych, Goodyear wprowadza innowacje, które pomogą flotom OTR obniżyć całkowite koszty utrzymania.
System monitorowania ciśnienia w oponie TPMS Heavy Duty, oferowany przez amerykański koncern w ramach usługi Goodyear Proactive Solutions, to rozwiązanie oparte na bazie danych umożliwiające precyzyjne monitorowanie opon w czasie rzeczywistym. Uzupełniony o wysokiej klasy ogumienie i serwisy Goodyear, system pomaga flotom OTR optymalizować osiągi opon, skracać przestoje i obniżać całkowite koszty utrzymania. Goodyear TPMS Heavy Duty zapobiega incydentom związanym z ogumieniem, co przekłada się na skrócenie przestojów pojazdów, mniejsze koszty awarii i wydłużenie żywotności opon nawet o 15% w przeliczeniu na godziny robocze dzięki utrzymaniu prawidłowego ciśnienia.

Goodyear wprowadza również ulepszoną wersję systemu monitorowania osiągów opon OTR pod nazwą EMTrack, który umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne zbieranie kluczowych danych o stanie opony, takich jak głębokość bieżnika, poziom ciśnienia i inne parametry. Dane pomagają optymalizować okres eksploatacji, a także usprawniają zarządzanie oponami OTR. Goodyear Proactive Solutions TPMS Heavy Duty oferuje ogromny potencjał oszczędności. Na przykładzie ładowarki kołowej, roczne oszczędności mogą wynieść nawet 3000-4000 euro. Jest to możliwe dzięki wyeliminowaniu potrzeby przeprowadzania zewnętrznych testów ciśnienia w oponie, wydłużeniu jej żywotności od 10% do 15%, oraz zmniejszeniu ryzyka awarii opon, które typowo zdarzają się raz w roku.

Goodyear EMTrack

Znany producent ogumienia proponuje flotom OTR, w tym operatorom budowlanym, jeszcze większe korzyści, wprowadzając najnowszą, ulepszoną wersję systemu śledzenia pracy opon OTR - Goodyear EMTrack. Nowe narzędzie umożliwia szybsze i dokładniejsze zbieranie najważniejszych danych o oponie, takich jak grubość bieżnika, poziom ciśnienia i inne wskaźniki. Pomaga to optymalizować, przewidywać i budżetować eksploatację opon.
EMTrack jest dostępny dla zastosowań w branży budowlanej, kopalnianej, wydobywczej i portowej na całym świecie.

Goodyear Proactive Solutions TPMS Heavy Duty – zasady działania

W każdej oponie montowane są czujniki TPMS, które mierzą jednocześnie ciśnienie i temperaturę. Sygnały z czujników są odbierane przez pokładowy router, który za pośrednictwem sieci komórkowej, w sposób ciągły, przesyła te informacje do serwera Goodyear. Dane są analizowane przez algorytmy wyposażone w technologię G-Predict, opracowane przez zespół ekspertów Goodyear. Serwer codziennie wysyła raporty mailowe do menedżera floty.
W przypadku stwierdzenia potencjalnego problemu, za pośrednictwem poczty e-mail lub aplikacji, serwer wysyła alert w czasie rzeczywistym do menedżera floty. Na ekranie pojawia się grafika ilustrująca rodzaj problemu i miejsce jego występowania w oponie.
Co ważne, w przypadku montażu opon zastępczych, czujniki Goodyear Proactive Solutions TPMS można przenieść do innych opon.
Pokładowy router ma też wbudowaną funkcję GPS Track & Trace. Funkcja ta identyfikuje pojazd i pozwala określić jego położenie na obiekcie lub w przypadku kradzieży.
Na drugą połowę roku Goodyear zapowiada uruchomienie dodatkowej aplikację przeznaczonej dla kierowców, którzy również będą informowani o problemach w czasie rzeczywistym.

Goodyear EMTrack – zasady działania

Nowy, ulepszony system monitorowania opon OTR Goodyear EMTrack obejmuje ręczne skanery, które pozwalają technikom Goodyear mierzyć poziom ciśnienia i głębokość bieżnika szybciej i bardziej precyzyjnie. Zgromadzone dane są automatycznie i bezpiecznie przesyłane za pośrednictwem Bluetooth do chronionego hasłem serwera, umieszczonego w chmurze. Za pomocą Goodyear EMTrack App użytkownicy końcowi mogą ściągać w czasie rzeczywistym czytelne raporty, które ilustrują parametry eksploatacyjne opony. System pozwala określić które opony pracują na pojazdach, znajdują się w magazynie lub zostały wycofane z eksploatacji. EMTrack pomaga również przewidywać żywotność opon w ujęciu godzinowym oraz pod względem kosztów i zużycia, co pozwala zwiększyć precyzję przewidywania i budżetowania.

Innowacje Goodyear zostały zaprezentowane podczas targów Intermat, które odbyły się w Centrum Wystawienniczym Paris Nord Villepinte pod koniec kwietnia 2018 roku. Przedstawiono system Proactive Solutions TPMS Heavy Duty z EMTrack IV oraz trzy modele opon OTR z szerokiego asortymentu marki. 
Prezentowano opony TL-4A i RM-4B+. Oponę TL-4A w rozmiarze 33.25R29 zaprojektowano specjalnie dla nowej, 60-tonowej wywrotki przegubowej Volvo A60H, która zaspokaja zapotrzebowanie użytkowników pojazdów o większym udźwigu. Opony RM-4B+ OTR przeznaczone są dla sztywnych wywrotek działających w trudnych warunkach i oferują bardzo dobre parametry zużycia oraz ulepszony bieżnik.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij