20-23.03.2018 r. w Amsterdamie odbyły się międzynarodowe targi dla przemysłu drogowego i transportowego Intertraffic.

Targi są obowiązkowym punktem przedsiębiorców m.in. z branży infrastruktury drogowej. Intertraffic w ciągu 46 lat zyskał miano przodującej platformy dla profesjonalistów branży technologii ruchu drogowego na świecie.

Ogromna liczba wystawców, sesje wykładowe prowadzone przez światowej sławy ekspertów, przełomowe innowacje i rekordowe liczby zwiedzających były składnikami formuły sukcesu, która po raz kolejny przekroczyła oczekiwania organizatorów Intertraffic Amsterdam. Podczas tegorocznej edycji Targów swoje stoiska wystawiło blisko 900 firm z 49 krajów, a w ciągu czterech dni imprezy odnotowano rekordową liczbę 32 317 odwiedzających ze 138 krajów. Zaprezentowano również ok 8000 referatów na 79 sesjach tematycznych.

Ceremonii otwarcia targów dokonano w obecności księcia Niderlandów Constantijna van Oranje oraz holenderskiego ministra infrastruktury i gospodarki wodnej Cory van Nieuwenhuizen. W jej trakcie ogłoszono zwycięzcę prestiżowej nagrody Innovation Award oraz laureatów pięciu innych kategorii konkursu. Spośród 60 zgłoszeń, jury wyróżniło Parkmobile Group za stworzone przez nich aplikację On-Street Parking Information (OSPI) oraz ParkNow opracowanych we współpracy z BMW Group. OSPI, także nagrodzone w kategorii Smart Mobility, jest w stanie przewidzieć prawdopodobieństwo odnalezienia przez kierowcę miejsca w określonym obszarze miasta, dzięki danym pochodzącym z historycznych przepływów ruchu, parkometrów i innych aplikacji. Następnie może przejść bezpośrednio do najlepszego parkingu, a także oferuje płynny system płatności. Szczególne wrażenie na jury wywarł poziom integracji systemu z deską rozdzielczą pojazdu, eliminując potrzebę uruchamiania oddzielnych aplikacji na smartfony - punkt, który został oceniony nie tylko pod kątem poprawy wydajności i wygody, ale także, co ważne, bezpieczeństwa. W kategorii infrastruktura nagrodzona została forma CROSS Zlin za system OptiWIM, kóry pozwala na ważenie pojazdów w ruchu. W kategorii Zarządzanie ruchem wyróżniono Eco-Counter za kamerę stereoskopową z licznikiem szerokopasmowym CITIX 3D, która zapewnia wysoką dokładność wykrywania pieszych, rowerów i samochodów, a jednocześnie jest niezwykle łatwa w konfiguracji. W kategorii Bezpieczeństwo firma Sernis Technologic Solutions zwyciężyła dzięki inteligentnemu systemowi kołków drogowych SR-90, a samozasilający czujnik parkowania od ParkHere wygrało w kategorii Parking. Jury przyznało również Wyróżnienie Specjalne firmom Sprinx Technology w kategorii Zarządzanie ruchem oraz Asura w kategorii Infrastruktura.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij