Firma Bobcat rozszerzyła swoją ofertę rozdrabniarek do zarośli i drzew o nowy, trzeci model – FRC150ST – dla mniejszych ładowarek o sterowaniu burtowym Bobcat S630/H i S650/H oraz kompaktowych ładowarek gąsienicowych T590/H i T650/H.

Nowy model FRC150ST uzupełnia niedawno wprowadzoną na rynek ofertę rozdrabniarek do zarośli i drzew Bobcat FRC150HT i FRC200HT z wysokim momentem obrotowym, które są kompatybilne z większymi kompaktowymi ładowarkami gąsienicowymi Bobcat T770H i T870H, ładowarkami o sterowaniu burtowym S770H i S850H oraz ładowarką A770H ze sterowaniem na wszystkie koła. Modele te zapewniają szerokość cięcia odpowiednio 1,5 i 2,0 m.

Na podstawie wyników testów w terenie w modelu FRC150ST o szerokości 1,5 m wprowadzono wiele usprawnień, których nie znajdziemy w poprzednim modelu FRC150. Rozdrabniarka FRC150ST jest wykonana niemal w całości ze stali Hardox i posiada specjalnie zaprojektowany, nowy silnik o większej mocy i wydajności. Wzmocniona konstrukcja obejmuje również nowy, lżejszy bęben z zębami z węglika i nowe prowadzenie przewodów oraz zapewnia większą wydajność i zwrotność.

Rozdrabniarka FRC150ST mulczuje drzewa i zarośla w kilka minut – usuwa drzewa i krzewy z dowolnego terenu, pozostawiając rozdrobniony materiał za sobą. Regulowana bramka przednia umożliwia zapewnienie odpowiedniego stopnia rozdrobnienia mulczu.

Rozdrabniarka do zarośli i drzew FRC150ST o szerokości roboczej 1,5 m służy do ścinania krzewów i drzew o maksymalnej średnicy od 100 do 120 mm w trybie ciągłym oraz do ścinania drzew o średnicy od 150 do 200 mm w trybie przerywanym. Od czasu do czasu może być stosowana do ścinki drzew o średnicy od 220 do 260 mm.

Ten osprzęt ma wiele różnorodnych zastosowań w budownictwie do przygotowywania placów budowy; do przygotowywania gruntów pod tereny rekreacyjne i projekty z zakresu architektury krajobrazu; do pielęgnacji roślinności w pobliżu chodników i innych dróg, tras komunikacyjnych, linii kolejowych i ulic, a także do prac porządkowych po burzach i powodziach.

Zasilany nowym, wysokowydajnym silnikiem bęben rozdrabniarki FRC150ST o szerokości 1,5 m jest wyposażony w 30 montowanych na stałe zębów z węglika o długiej żywotności. Nowe wyposażenie obejmuje również trzy rzędy przeciwnoży, nową, regulowaną konstrukcję popychacza, nowy, wzmocniony system zabezpieczeń łańcucha z tyłu, nową osłonę pasa HD, nowe, regulowane stopy, zestaw do usuwania pozostałości materiału i uszczelniania, automatyczny układ hamulcowy bębna, układ sterowania ACD oraz opatentowany rotor z nożami o końcówkach z węglika wolframu.

Rozdrabniarka do zarośli i drzew FRC150ST jest obsługiwana z poziomu komfortowej i bezpiecznej kabiny ładowarki Bobcat. Osłona zabezpiecza siłowniki podnoszenia przed pozostałościami materiału i pomaga zapobiegać gromadzeniu się materiału w komorze silnika. Mimo że codzienna konserwacja jest niezbędna przy tego typu pracach, kratka przeciw zanieczyszczeniom umieszczona na chłodnicy zapewnia ciągłość pracy i ułatwia czyszczenie.

bobcat.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij