Łatwiejszy wyjazd z Białegostoku w kierunku Warszawy ma zapewnić planowana budowa węzła Porosły. Miasto pozyskało właśnie na ten 172,5 mln zł z Programu Polska Wschodnia. Budowa ma ruszyć z końcem tego lub na początku 2018 roku.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na 203,5 mln zł. Dzięki niej Trasa Generalska, czyli wewnętrzna obwodnica Białegostoku od strony północno – zachodniej polączy się z wylotówką na Warszawę prowadzącą drogą nr 8.

W ramach planowanej inwestycji planowana jest budowa dwupoziomowego węzła drogowego w okolicy miejscowości Porosły. Powstanie on na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 i ul. Gen. Franciszka Kleeberga, drogi wojewódzkiej nr 676 (ul. Jana Pawła II), drogi powiatowej nr 1551B i drogi gminnej do Kol. Porosły. Dwupoziomowy węzeł drogowy powstanie także na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II oraz Elewatorskiej, wraz wiaduktem kolejowym nad linią kolejową nr 38 Białystok – Głomno.

Według planów, droga krajowa nr 8 (ul. Kleeberga) i DW-676 (ul. Jana Pawła) na łącznej długości blisko 3 km zostaną przebudowane z przekroju jednojezdniowego na dwujezdniowe. W zakres inwestycji wejdzie także budowa sieci dróg dojazdowych o długości ok. 5,5 km. Przebudowane zostaną skrzyżowania i obiekty inżynierskie. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rynek Infrastruktury


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij