Po roku od rozpoczęcia projektu przy budowie 360-kilometrowego greckiego odcinka gazociągu transadriatyckiego (TAP) wykorzystywane są 52 nowe koparki Doosan.

W marcu 2016 roku nowe konsorcjum stworzone przez firmy Bonatti S.p.A. i J&P-Avax Group podpisało kontrakt EPC (Engineering, Procurement, Construction) na realizację tej części projektu TAP. Po przeprowadzeniu analizy konkurencyjności ośmiu wiodących producentów koparek, firma Bonatti-J&P Avax s.r.l. wybrała markę Doosan, kierując się uznaną mocą i niezawodnością maszyn, i zakupiła 52 nowe koparki gąsienicowe do prac ziemnych i układania rur o średnicy 1,2 m (48 cali).

Gazociąg transadriatycki stanowi część projektu południowego korytarza gazowego, którego celem jest zapewnienie europejskim rynkom dostępu do nowych źródeł gazu z regionu Morza Kaspijskiego. TAP – wspólne przedsięwzięcie kilku spółek z branży energetycznej – jest jednym z najbardziej strategicznych projektów związanych z infrastrukturą energetyczną w Europie. Wart 4,5 miliarda euro gazociąg TAP, przy budowie którego pracuje ponad 5500 osób, przetnie Grecję i Albanię od granicy turecko-greckiej po włoską prowincję Lecce, umożliwiając przesyłanie gazu ziemnego z krajów basenu Morza Kaspijskiego (Azerbejdżanu) do największych europejskich odbiorców – Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Austrii.

Prace budowlane prowadzone w ramach projektu TAP wiązały się z wieloma trudnościami. Aby je rozwiązać, konsorcjum zakupiło 52 nowe koparki gąsienicowe Doosan o masie od 30 do 55 ton (10 modeli DX300LC-5, 20 modeli DX340LC-5, 10 modeli DX380LC-5 i 12 modeli DX530LC-5).


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij