Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce już po raz 14 wręczało certyfikaty DOBRY BETON. Uroczysta gala finałowa odbyła się w warszawskim w Centrum Olimpijskim PKOl 20 kwietnia 2017 roku.

Patronat honorowy nad tegoroczną kampanią Znaku Jakości DOBRY BETON objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz  Stowarzyszenie Architektów Polskich i Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Znak Jakości „Dobry Beton” jest przyznawany od 2003 roku przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce za profesjonalizm, z jakim wytwórnie betonu towarowego realizują swoje działania. Certyfikaty wręczane przez SPBT zaświadczają, że dana firma spełnia najwyższe standardy branżowe w zakresie organizacji i technologii produkcji, obsługi klienta oraz ochrony środowiska naturalnego. Honorowych gości oraz wszystkich zebranych, a przede wszystkim laureatów powitał Prezes SPBT Maciej Marciniak, który pełnił honory gospodarza Gali Finałowej XIV edycji  kampanii Znaku Jakości DOBRY BRETON. W swoim wystąpieniu przedstawił również tendencje i prognozy rynku betonu towarowego na bieżący sezon budowlany. Menadżerowie branży oraz niezależni analitycy są w tym względzie umiarkowanymi optymistami. Zakładają, że dla roku 2017 nastąpi wzrost produkcji betonu towarowego o 2-3% w porównaniu z rokiem 2016. Potencjał dystrybucji tego materiału branża widzi w rozwoju budownictwa mieszkaniowego, energetyki, a także w rozpoczynających się inwestycjach infrastrukturalnych. Dalszego wzrostu produkcji branża producentów betonu towarowego upatruje w kontynuacji inwestycji w  budownictwie infrastrukturalnym i przemysłowym współfinansowanym pokaźnymi nakładami środków, które pozyskane zostały w ramach perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
Producenci betonu liczą także, że w roku 2017 inwestycje w infrastrukturze kolejowej wyjdą z etapu projektowania i wejdą w fazę intensywnej realizacji. Kolejnymi sektorami z którymi wiązane są znaczące nadziej na rok 2017 i następne są energetyka i tradycyjnie drogownictwo. Tutaj pomimo zmian priorytetów inwestycyjnych potencjalne zapotrzebowanie na beton towarowy wygląda bardzo obiecująco.  Jednak tym co rozbudza największe apetyty na wzrost w najbliższych latach jest budownictwo mieszkaniowe. Niedobór mieszkań na rynku oraz zapowiadane wsparcie publiczne zarówno centralne, jak i samorządowe oraz planowane ułatwienia formalne i prawne w rozpoczynaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych pozwalają na znaczny optymizm w tym obszarze konsumpcji betonu towarowego.
Następnie głos został przekazany partnerom DOBREGO BETONU. Wystąpienia rozpoczęli  reprezentanci firmy Dorner Electronic, którzy przedstawili profesjonalne systemy obsługi systemów sterowania dedykowanych wytwórni betonu towarowego. W kolejnym wykładzie Pan Robert Walkowiak przedstawił zmiany technologiczne i formalne jakim będzie podlegać produkcja i dystrybucja betonu towarowego po nowelizacji ustawy o wyrobach budowlanych oraz w jaki sposób zmiany te wpłyną na wymagania stawiane dostawcom domieszek do betonu .
Ostatnia z prezentacji dotyczyła zagadnień transportu betonu towarowego, a przedstawiła ją Pani Milena Tarkowska polecając sprawdzone rozwiązania firmy CIFA.
Podsumowania XIV edycji DOBREDO BETONU dokonał  prof. Jan Małolepszy przewodniczący Kapituły Znaku Jakości SPBT.  W tym roku do ścisłego finału kampanii przeszły 24 wytwórnie w tym 5 zakładów dołączyło do tego elitarnego grona po raz pierwszy. Pozostałe utrzymały dotychczasowy wysoki poziom dbałości o jakość produkcji. Zgodnie ze zwyczajem „Dobrego Betonu” debiutanci oprócz certyfikatu otrzymali również pieczęcie, którymi mogą oznaczać dokumenty handlowe.
Podsumowania tej edycji to także czas kiedy należy zamknąć dotychczasowy rozdział Znaku Jakości DOBRY BETON, którego zadaniem było poza dbaniem i edukowaniem branży                       w zakresie jakości zwrócenie uwagi na fakt, iż beton towarowy jako najpopularniejszy materiał konstrukcyjny pozostawał poza kontrolą zewnętrznych organów kontroli rynku budowlanego. Działania środowisk producentów betonu towarowego i cementu spowodowały ujęcie nadzoru nad rynkiem betonu towarowego w ramach znowelizowanej ustawy o wyrobach budowlanych. Dlatego też misja Stowarzyszenia związana z dbaniem o jakość produkcji i dostaw betonu towarowego została wypełniona. Nowy rozdział DOBREGO BETONU to promocja betonu, jako materiału przyjaznego środowisku oraz dbałość                         o bezpieczeństwo pracy w produkcji i dystrybucji tego materiału. Obydwa nowe kierunki kampanii projakościowej przedstawił Prezes Zarządu SPBT Maciej Marciniak.

W tegorocznej edycji Znaku Jakości wręczono również Nagrodę za innowacyjność, którą otrzymała firma CEMEX Polska Sp. z o.o.

Poniżej dane wytwórni, które prolongują wyróżnienie, a tym samym otrzymują certyfikat
na 4 lata (łącznie 19 WBT):

Nazwa wytwórni

adres

BIELSKO-BIAŁA – RYBARZOWICE

GÓRAŻDŻE Beton Sp. z o.o.

43-378 Rybarzowice,

ul. Ceglana 1

BIELSKO-BIAŁA – ZACHÓD

CEMEX Polska Sp. z o.o.

43-382 Bielsko-Biała,

ul. ks. J. Londzina 115

CZĘSTOCHOWA - PRZY STREFIE EKONOMICZNEJ CEMEX Polska Sp. z o.o.

42-200 Częstochowa,

ul. Legionów 186 F

GDAŃSK – NOWY PORT

Lafarge Cement S.A.

80-556 Gdańsk,

ul. Wielopole 7 B

GDAŃSK – PRZY PORCIE LOTNICZYM

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAREK MACKIEWICZ

80-299 Gdańsk,

ul. J. Keplera 28

GLIWICE – PRZY WĘŹLE „SOŚNICA”

PPMB Bosta-Beton Sp. z o.o.

44-141 Gliwice,

ul. Bojkowska 59

KRAKÓW – PLESZÓW

REN-BET Sp. z o.o.

31-983 Kraków,

ul. Igołomska 8 C

KRAKÓW – RYBITWY

DYCKERHOFF Polska Sp. z o.o.

30-732 Kraków,

ul. płk. Dąbka 2 A

ŁÓDŹ – KSAWERÓW

GENERAL BETON Łódź Sp. z o.o.

95-054 Ksawerów - Wola Zaradzyńska,

ul. Południowa 11/15

PRZEMYŚL – SIELEC

TRANSBET Betoniarnie Sp. z o.o., Sp. K.

37-700 Przemyśl, ul. Topolowa 5

PUŁAWY – PRZY SZOSIE DĘBLIŃSKIEJ

PPHU CEMAR Paweł Ostrzyżek

24-100 Puławy,

ul. Dęblińska 70

SMOLBET-WITANOWICE, ul. Krakowska

SMOLBET Sp.c. Jan Kosycarz i Marcin Kosycarz

34-103 Witanowice,

ul. Krakowska 70

WARSZAWA – ODOLANY

PPMB Bosta-Beton Sp. z o.o.

01-254 Warszawa,

ul. Mszczonowska 5

ŻORY – SUSZEC

GÓRAŻDŻE Beton Sp. z o.o.

43-267 Suszec,

ul. Piaskowa 35 A

BYTOM - BOBREK

th-beton Sp. z o.o.

41-905 Bytom,

ul. Św. Elżbiety 13a

RACIBÓRZ - BABICE

th-beton Sp. z o.o.

47-400 Nędza-Babice,

ul. Wyrobiskowa 1

KRAKÓW - SKAWINA

th-beton Sp. z o.o.

32-050 Skawina,

ul. Piłsudskiego 23

LEGNICA – PRZY STREFIE EKONOMICZNEJ

th-beton Sp. z o.o.

59-220 Legnica,

ul. Jaworzyńska 269

POLKOWICE - POŁUDNIE

th-beton Sp. z o.o

59-101 Polkowice,

ul. Kopalniana 50

 

Wytwórnie zgłoszone po raz pierwszy – otrzymują certyfikat na 2 lata (5 WBT):

Nazwa wytwórni

adres

BIELSKO-BIAŁA - WAPIENNICA

Lafarge Cement S.A.

 

43-382 Bielsko-Biała,

ul. Strażacka 60

 

KIELCE – SITKÓWKA

PPMB Bosta-Beton Sp. z o.o.

 

26-052 Sitkówka – Nowiny 26

 

POLKOWICE - WSCHÓD

DYCKERHOFF Polska Sp. z o.o

59-100 Polkowice,

ul. Działkowa 8

RUDA

Firma DUBIEL Sp. z o.o.

39-315 Ruda 298 B

ZIELONA GÓRA – UL. MIĘDZYRZECKA

Lafarge Cement S.A.

65-127 Zielona Góra,

ul. Miedzyrzecka

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij