Doosan Bobcat EMEA przedstawia nową koparkę gąsienicową DX225LC-5, zgodną z normą Stage IV.

Model DX225LC-5, posiadający cechy charakterystyczne dla projektów wszystkich koparek nowej generacji Doosan LC-5, jest zasilany sprawdzonym, 6-cylindrowym, chłodzonym wodą silnikiem Diesla Doosan DL06P z turbodoładowaniem zapewniającym moc 124 kW (166 KM) przy 1800 obr./min. 

Koparka ta łączy dużą moc z wysokim momentem przy niskiej prędkości obrotowej, co zapewnia większą niezawodność maszyny podczas okresu jej użytkowania w porównaniu z innymi 21-tonowymi maszynami, które posiadają 4-cylindrowe silniki pracujące na wyższej prędkości obrotowej. Dodatkowo, model DX225LC-5 oferuje wysoki poziom wydajności w zakresie prędkości, siły i emisji hałasu, szczególnie w przypadku siły trakcyjnej, momentu obrotu i udźwigu, które są większe niż w innych modelach maszyn o masie 21 ton dostępnych na rynku. Emisja hałasu urządzenia (2000/14/WE, ISO 6395) została zmniejszona o 1 dBA. 

Bezawaryjna praca
 
Model DX225LC-5 oferuje wygodę i niższe koszty utrzymania poprzez zgodność z przepisami emisji określonymi w normie Stage IV, osiągniętymi dzięki zastosowaniu technologii oczyszczania spalin – chłodzonego systemu recyrkulacji spalin (EGR) i selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Dzięki zastosowanemu silnikowi DL06P, koparka DX225LC-5 zapewnia bezawaryjną pracę i kompatybilność z normą Stage IV, bez użycia filtra cząstek stałych (DPF), który jest obecny w niektórych modelach podobnych maszyn o masie 21 ton dostępnych na rynku. 

Zarówno silnik DL06P, który jest jednym z najbardziej niezawodnych i oszczędnych silników Doosan, jak i zastosowane w koparce innowacyjne i unikalne funkcje zmniejszają zużycie paliwa średnio o 9%. Do funkcji tych należą dzienny licznik kilometrów, pozwalający operatorowi sprawdzić zużycie paliwa w danym dniu (lub innym okresie) bezpośrednio z poziomu panelu sterowania. Koparkę wyposażono w opracowany przez firmę Doosan układ SPC (Smart Power Control) optymalizujący pracę pompy i silnika i pozwalający zaoszczędzić jeszcze więcej paliwa.

Funkcja automatycznego wyłączania silnika pozwala zaoszczędzić paliwo i przedłużyć okres obowiązywania gwarancji. Po włączeniu tej funkcji silnik będzie wyłączał się samoczynnie po określonym czasie pracy jałowej, konfigurowanym przez operatora w zakresie od 3 do 60 minut.
 
Koparka DX225LC-5 jest fabrycznie wyposażona w najnowocześniejszy bezprzewodowy system zarządzania flotą Doosan Connect, który dostarcza obszernych informacji na temat maszyny poprzez satelitę i sieci GSM. W przypadku nowych koparek LC-5 o masie powyżej 14 ton, system Doosan Connect, dostępny również w zestawie do montażu w starszych modelach, jest dostarczany z darmową, 3-letnią subskrypcją. Każdy klient posiada swoje własne konto do zarządzania swoją flotą maszyn za pośrednictwem tego systemu.

W przestronnej i ergonomicznej kabinie modelu DX225LC-5, większej niż w modelach DX225LC-3, wprowadzono dodatkowe ulepszenia mające na celu zwiększenie komfortu operatora i wygody obsługi. Imponująca liczba rozwiązań dostępnych standardowo zapewnia zaawansowane funkcje zarządzania dzięki systemowi umożliwiającemu obsługę osprzętu za pomocą joysticka lub pedału dwukierunkowego. Operator może skorzystać z 10 wstępnie ustalonych konfiguracji osprzętu, a dane dotyczące przepływu hydraulicznego i ciśnienia mogą być wstępnie wybrane bezpośrednio z panelu sterowania, co pozwala na szybką zmianę osprzętu bez konieczności ręcznej zmiany konfiguracji.

Dzięki skróceniu joysticków wysiłek wymagany do ich obsługi został zmniejszony do minimum. Dodatkowy pedał do jazdy na wprost umieszczony po lewej stronie pedałów głównych jest bardzo przydatny podczas długiej jazdy bez zmiany kierunku. Konsola operatora jest amortyzowana razem z fotelem, co zmniejsza drgania, zapewniając operatorowi lepszą kontrolę nad koparką w trudnych warunkach.

Niższy całkowity koszt utrzymania

Jak wszystkie koparki serii LC-5 o masie powyżej 20 ton, model DX225LC-5 posiada wzmocnione ramię i wysięgnik z grubszego metalu, co w połączeniu z inną metodą spawania pozwoliło zmniejszyć spiętrzenie naprężeń z przodu maszyny. W celu dodatkowego zwiększenia wytrzymałości i zmniejszenia poziomu hałasu, wszystkie modele LC-5 wyposażono w tuleje EM (Enhanced Macro-surface), które po nasmarowaniu są dużo bardziej wydajne niż standardowe tuleje.

Montowane fabrycznie w koparkach DX225LC-5 wstępne filtry powietrza usuwają większość pyłu, zanieczyszczeń, owadów, deszczu i śniegu z wlotu powietrza, zapewniając większą czystość powietrza doprowadzanego do filtra powietrza silnika. Wydłuża to okresy pomiędzy wymaganym serwisowaniem tego filtra, zwiększając tym samym czas eksploatacji i wydajność maszyny. W kabinie zamontowano również dodatkowe zabezpieczenie filtra powietrza oraz zmieniono konstrukcję filtrów klimatyzatora na łatwiejszą do wymiany. 

W nowym modelu DX225LC-5 można zamontować wszystkie dostępne obecnie opcje dodatkowe, takie jak zwężone gąsienice, ramię krótkie lub długie, ogniwa oraz przewody hydrauliczne. Dostępna jest również nowa opcja Trimble Ready, która pozwala na szybszą i łatwiejszą instalację komponentów systemu Trimble®Grade Control 2D lub 3D – bez konieczności spawania, przemalowywania, wiercenia lub demontażu.

więcej


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij