10-12.10.2016 r. odbyła się organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu Konferencja Dni Betonu. Patronat nad konferencją objęli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jest to niewątpliwie największe wydarzenie w kraju związane z branżą materiałów oraz technologii betonowych. W tym roku odnotowano rekordową liczbę 960 uczestników. Swoje produkty zaprezentowało na stoiskach 35 fi rm. Podczas trzydniowej konferencji odbyło się dziesięć sesji tematycznych – wygłoszono 42 referaty, odbyły się pokazy technologiczne, zajęcia warsztatowe z technologii betonu architektonicznego w budownictwie infrastrukturalnym, sesja posterowa oraz dwie debaty problemowe: „Polska infrastruktura drogowo-kolejowa – doświadczenie i perspektywy” oraz „Budownictwo mieszkaniowe – szansa na rozwój”. Ważnym wydarzeniem podczas tegorocznych Dni Betonu było podpisanie deklaracji „o merytorycznym i technologicznym wsparciu dla opracowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych” przez obecnych na obradach reprezentantach pięciu stowarzyszeń: Andrzeja Ptaka (przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu), Macieja Marciniaka (prezes Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce), Tadeusza Wasąga (prezes Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej), Mariusza Ścisło (prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich), Ryszarda Zająca (prezes Stowarzyszenia Producentów Betonów). W tym roku rekordowa liczba uczestników zgłosiła się również do konkursu Power Concrete 2016, podczas którego prezentowane są współczesne możliwości technologiczne betonu. Do eliminacji stanęły 33 zespoły inżynierskie. Finał konkursu miał miejsce pierwszego dnia Dni Betonu, po zakończeniu sesji referatowych. Uczestnicy konkursu mieli do zrealizowania wykonanie betonu cementowego o maksymalnym stosunku wytrzymałości na ściskanie do gęstości. Przy czym gęstość w chwili badania nie mogła być większa niż 1600 kg/m3 w dowolnym wybranym przez uczestnika stanie wilgotnościowym. Każdy z finalistów przygotował po trzy próbki. Przy wykorzystaniu maszyny Pilot fi rmy Controls dokonano pomiarów wytrzymałości na ściskanie. Kilka godzin później ogłoszono wyniki:


– I miejsce: CT BETOTECH działający w ramach
struktur Grupy Górażdże w składzie: Marzena
Dziewic, Kamil Gębusia, Damian Dziuk
i Artur Golda,
– II miejsce: Zespół CEMEX ‘88 z CEMEX Polska
w składzie: Patryk Ślęczka, Mateusz
Najbor i Wojciech Korzeń,
– III miejsce: Zespół CEMEX M4 z CEMEX Polska
w składzie: Marek Dmochowski, Martyna
Kamińska, Michał Borst, Marek Maciążek,
– IV miejsce: Zespół Laboratorium Instytutu
Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej
w składzie: Wojciech Szymkuć
i Piotr Tokłowicz,
– V miejsce: Zespół LAFARGE HOLCIM w składzie:
Magdalena Cieślak, Łukasz Duda, Paweł
Madej, Piotr Molenda.

Drugiego dnia konferencji, podczas uroczystej kolacji, wręczono również nagrody „Dni Betonu”. Nagrody te przydzielane są podczas każdej edycji konferencji osobom, które przyczyniają się do rozpowszechniania wizji betonu jako atrakcyjnego materiału budowlanego od zawsze na zawsze. W tym roku nagrodzeni zostali: prof. Kazimierz Furtak z Politechniki Krakowskiej, prof. Zbigniew Giergiczny z Politechniki Śląskiej, Piotr Smolarczyk – prezes fi rmy Budpol, architekt Tomasz Konior i prezes Andrzej Balcerek związany z Cementownią Górażdże. Można śmiało powiedzieć, że Dni Betonu są już dzisiaj liczącą się marką. Świadczyć o tym mogą rekordowa liczba uczestników konferencji i słuchaczy oraz wysoki poziom merytoryczny. Najważniejszą wartością, jaką niesie ze sobą konferencja, jest integracja środowiska. Jest ona unikalną okazją do spotkań osób z branży betonu, branż powiązanych z betonem oraz naukowców.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij