Firma LUG zawarła istotną umowę z lokalnym Rządem Prowincji Misiones (Republika Argentyńska). W ramach porozumienia, firma utworzy zakład produkcyjny oraz dostarczy Prowincji Misiones oprawy oświetleniowe o łącznej wartości blisko 21 mln euro.

11 października 2016 roku czasu polskiego zielonogórski producent oświetlenia podpisał istotną umowę, na mocy której wkroczy do Prowincji Misiones wraz z technologią LED zmaterializowaną w postaci opraw oświetleniowych marki LUG. Na mocy zawartego porozumienia powstanie zakład produkcyjno-montażowy, który zasilony myślą techniczną LUG będzie wytwarzał oprawy, które oświetlą przestrzeń miejską Prowincji Misiones. W pierwszym etapie LUG dostarczy opraw oświetleniowych o wartości około 5,6 mln euro.

- Po Brazylii ruszamy na podbój Argentyny. Od początku zapowiadaliśmy, że Brazylia jest tylko początkiem naszej ekspansji w Ameryce Południowej, dlatego podpisana umowa wpisuje się w obrany przez nas kierunek rozwoju. Jako pierwsi wprowadzimy technologię LED do Prowincji Misiones i wraz z lokalnymi władzami podniesiemy poziom zaawansowania technologicznego oświetlenia prowincji – komentuje Prezes Zarządu, Ryszard Wtorkowski.

Zgodnie z porozumieniem, strony zobowiązały się wzajemnie wspierać, czego wyrazem jest wzajemna wyłączność na producję, montaż i rozwój technologii LED na terenie prowicji Misiones. Już 3 miesiące po uruchomieniu nowej fabryki, LUG dostarczy pierwszą partię opraw oświetleniowych powstałych w nowym zakładzie, którego budowa i organizacja przewidziana jest na okres 15 miesięcy - Różnice kulturowe oraz odmienna praktyka biznesowa pomiędzy Polską i Argentyną sprawiły, że umowa w wielu technicznych aspektach będzie doprecyzowywana w oparciu o pojedyncze umowy. Jednakże już dziś jestem przekonany o ogromnym potencjale w ramach długofalowej współpracy – zapewnia Ryszard Wtorkowski.

Perspektywa kooperacji Emitenta z prowincją rozciąga się na co najmniej trzy kolejne lata. Jeśli pierwszy etap porozumienia zostanie pozytywnie zrealizowany, lokalny Rząd Prowincji dokona zakupu kolejnej parti opraw oświetleniowych o wartości około 15 mln euro. LUG będzie realizował wskazaną umowę w oparciu o spółkę LUG Argentina, która powstanie na mocy współpracy z argentyńskim partnerem. Obecne trwa skomplikowana procedura rejestracji nowego podmiotu.

- Realizacja niniejszej umowy rozłoży się w czasie, podobnie jak w przypadku wszystkich projektów inwestycyjnych na dostawę oświetlenia w naszym segmencie. Ten czas będzie jednak śwętną okazją do poszerzenia możliwości biznesowych. Wykorzystamy go na dalszą ekspansję w Argentynie i na terenie całej Ameryki Południowej – podsumowuje Ryszard Wtorkowski.

LUG


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij