Jak wesprzeć rozwój budownictwa infrastrukturalnego? - Magazyn Autostrady

Rozwój budownictwa mieszkaniowego, prefabrykacja betonowa, budownictwo mostowe, kolejowe i tunelowe oraz tematy związane z wykorzystaniem betonu w infrastrukturze komunalnej to niektóre z zagadnień, którymi zajmą się uczestnicy Dni Betonu 2016.

Konferencja naukowo-techniczna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, już po raz dziewiąty stanie się płaszczyzną wymiany doświadczeń i opinii dla badaczy, pracowników naukowych, ekspertów i praktyków reprezentujących firmy budowlane i technologiczne. Tegoroczne Dni Betonu odbędą się od 10 do 12 października w Wiśle.

Oprócz typowych sesji tematycznych, organizatorzy Dni Betonu 2016 zaplanowali m.in. sesję posterową, pokazy technologiczne oraz panele dyskusyjne, z których jeden poświęcony będzie perspektywom budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Ponadto, już po raz czwarty zostanie rozstrzygnięty konkurs „Power Concrete”, którego celem jest zaprezentowanie współczesnych możliwości technologicznych betonu. Finał konkursu, połączony z wyłonieniem zwycięzców, odbędzie się podczas konferencji. Jedną z atrakcji towarzyszących konferencji będą także warsztaty poświęcone technologii betonu architektonicznego.

- Na przestrzeni lat organizowane przez nas Dni Betonu stały się najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu konferencji naukowo-technicznych skupiających specjalistów związanych z technologią betonu – mówi Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, Andrzej Ptak. – Przygotowując tegoroczną edycję skoncentrowaliśmy się na tym, aby jej tematyka była związana z praktycznymi aspektami technologii betonu oraz nowoczesnymi rozwiązaniami materiałowymi, konstrukcyjnymi i technologicznymi. Jednocześnie zależy nam, aby tworzyć korzystne warunki do nawiązywania współpracy pomiędzy przemysłem i środowiskiem naukowym – podkreśla Przewodniczący SPC.

Oficjalne otwarcie konferencji będzie miało miejsce 10 października o godzinie 11. Pierwszego dnia organizatorzy zaplanowali sesje poświęcone m.in. kierunkom rozwoju prefabrykacji betonowej, rynkowi materiałów budowlanych w Polsce oraz badaniom i analizom kosztów budowy i utrzymania nawierzchni betonowych i asfaltowych. Odbędzie się także dyskusja panelowa: polska infrastruktura drogowo–kolejowa - doświadczenie i perspektywy.

Drugiego dnia konferencji będą mieć miejsce m.in. sesje warsztatowe, w ramach których prowadzone będą pokazy technologiczne partnerów. Organizatorzy zaplanowali również sesje poświęcone tematom betonu towarowego i prefabrykowanego, a także zastosowaniu betonu we współczesnej architekturze. W drugiej części dnia odbędzie się dyskusja panelowa, której uczestnicy zastanawiać się będą nad szansami rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce.
12 października uczestnicy Dni Betonu będą mogli wziąć udział w warsztatach betonowych oraz sesjach dotyczących m.in. roli domieszek chemicznych w technologii betonu oraz spoiw i betonów z dodatkami mineralnymi.

Konferencja Dni Betonu odbywać się będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawuje Sekcja Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Sekcja Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN. Szczegółowe informacje dotyczące programu konferencji dostępne są na stronie www.dnibetonu.pl

Stowarzyszenie Producentów Cementu


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij