7 085 rozstrzygniętych przetargów, 485 dotacji z UE oraz 386 ogłoszeń o planowanych inwestycjach – tak przedstawia się branża drogowo-mostowa w II kwartale 2016 roku.

Jak wynika z raportu Serwisu Pressinfo.pl w całym kraju w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku dokonano łącznie 7 085 rozstrzygnięć postępowań przetargowych, których przedmiotem w całości bądź w części były prace drogowo-mostowe. Ich łączna wartość opiewała na ponad 6,8 mld zł.

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego byli tymi, którzy najliczniej wygrywali postępowania przetargowe w branży drogowo-mostowej – 1266 wygranych. Również firmy zarejestrowane na terenie tego województwa odnotowały najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi – 2 mld zł. Kolejno za nimi ustawiły się firmy z województwa małopolskiego (1,1 mln zł) oraz z śląskiego (łącznie: 767 mln zł).

W analizowanym okresie upublicznionych zostało 485 informacji na temat przyznanych dotacji (powyżej 1 mln zł) na cele związane z sektorem drogowo-mostowym. Informacje te pojawiały się z różnym natężeniem w poszczególnych miesiącach, jednak najliczniej można było je zaobserwować w czerwcu (286 informacji). Beneficjentami w głównej mierze byli przedsiębiorcy z terenu województwa mazowieckiego (178 informacji o dotacjach). Największa dotacja popłynie do PKP Polskie Linie Kolejowe na prace na linii kolejowej E 20 (1,9 mld zł).

Serwis Pressinfo.pl zmonitorował 386 informacji o planowanych inwestycjach drogowo-mostowych (powyżej 1 mln zł). Najliczniejsze z nich pojawiały się w kwietniu – 198. W maju ukazało się 90 informacji, a w czerwcu 98. Najaktywniej o swoich planach inwestycyjnych powiadamiali inwestorzy z województwa lubelskiego (52 informacji).

Rynek reaguje na pozytywne sygnały płynące zarówno z Brukseli, jak i Warszawy. Kilka dni temu Komisja Europejska wydała decyzję o realizacji projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 Radom (Jedlińsk) - Jędrzejów, odc. Radom – Skarżysko-Kamienna”. Jest to 12. decyzja Komisji w sprawie projektu w programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Inwestycja ta jest warta 891 mln złotych i otrzyma dofinansowanie środków UE w wysokości 421 mln złotych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl

Cały raport dostępny na stronie: http://www.pressinfo.pl/raporty-branzowe/raport-branza-drogowo-mostowa-w-ii-kw-2016-r-przetargi-dotacje-inwestycje.html


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij