Zakończyła się druga edycja Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ 2015.

Ekspozycję 150 firm oraz marek reprezentowanych przez cztery dni odwiedziło ponad 6 tysięcy zwiedzających, którzy mieli okazję zobaczyć blisko 100 rynkowych nowości, z czego aż 16 prezentowanych produktów zadebiutowało na polskim rynku właśnie podczas targów INTERMASZ. Na szczególną uwagę zasługiwały również te, które zdobyły prestiżową nagrodę Złotego Medalu MTP, a w tym roku to szczególne wyróżnienie przyznano 7 produktom.

Bogatą i szeroką ekspozycję Wystawców targów uzupełniał ciekawy program wydarzeń towarzyszących. Pierwsze dwa dni targów upłynęły pod znakiem Kongresu Infrastruktury Transportowej z udziałem przedstawicieli najważniejszych urzędów i przedsiębiorstw, działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego. Prelekcje i wykłady w głównej mierze dotyczyły planowanych i realizowanych inwestycji w odniesieniu do nowo przyznanych środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Uczestnicy Kongresu mogli się także dowiedzieć o problemach związanych z projektowaniem mostów i dróg, czy też obiektów infrastruktury kolejowej w systemie realizacji inwestycji projektuj – buduj. Partnerami Kongresu byli: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Polskie Inwestycje Rozwojowe S.A., Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Nie zabrakło również tematyki bezpieczeństwa pracy i ograniczenia zagrożeń wypadkowych przy obsłudze maszyn do robót ziemnych. Procedury zapobiegania, analizy przyczyn i studium wypadków, czy też zasady udzielania pierwszej pomocy to główne wątki spotkania z reprezentantami Państwowej Inspekcji Pracy, Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań oraz Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Trzeci dzień targów upłynął pod znakiem konkursu Pogromcy Maszyn. Na arenę zmagań wkroczyli bowiem operatorzy maszyn roboczych, którzy mieli okazję wypróbować niektóre z maszyn biorących udział w eliminacjach do Finału Dnia. 5 najlepszych operatorów (którzy zdobyli najwięcej punktów w eliminacjach) walczyło o atrakcyjne nagrody, Zadania finałowe wymagały dużej precyzji i umiejętności operowania czterema różnymi maszynami.

Konkurs Pogromcy Maszyn rozegrał się również w sobotę, ostatniego dnia targów, który, tradycyjnie już, przeznaczony był głównie dla operatorów maszyn oraz ich rodzin, ale także dla szerokiej publiczności. Tego dnia również dzieci i młodzież mogły poczuć jak to jest być operatorem maszyn, zasiadając za sterami koparek czy też spychaczy, jednak główną atrakcją (szczególnie dla tych najmłodszych) był Klub Juniora, gdzie mogły wejść w krainę zabawy i fantazji pod okiem doświadczonych animatorów, bądź skorzystać z dmuchanych, ogromnych zjeżdżalni, zamków, basenów z piłkami czy trampolin. Z kolei Panie mogły skorzystać z usług specjalistów od wizażu i stylistów w Strefie Nowoczesnej Kobiety. Partnerami Stref byli: Novamoda, Animacje dla Dzieci, Jacko-Land.

Zwycięzcy konkursu Pogromcy Maszyn:

Piątek, 8 maja:
I miejsce – Jarosław Bonk; II miejsce - Krzysztof Iwulski; III miejsce - Paweł Schlappa; IV miejsce - Dawid Janeczek; V miejsce - Bartłomiej Nochal
Sobota, 9 maja:
I miejsce – Janusz Sławiński; II miejsce – Krzysztof Konieczny; III miejsce – Michał Mazurek; IV miejsce – Błażej Olszewski; V miejsce – Paweł Klag.

Na kolejne spotkanie z pięknymi, zaawansowanymi technologicznie maszynami i sprzętem specjalistycznym zapraszamy już za dwa lata! Do zobaczenia w Poznaniu!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij