Mamy przyjemność zaprosić do zapoznania się z fotorelacją z konferencji prasowej dotyczącej otwarcia nowej drogi startowej na lotnisku w Pyrzowicach. Konferencja odbyła się 22 stycznia 2015 r. w najwyżej położonym na Śląsku barze "SkyBar"

Nowa droga stratowa, która liczy sobie 3200 metrów jest już gotowa i w chwili obecnej czeka na uruchumienie, które nastąpi najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja tego roku. Pod względem kosztów, blisko 157 mln zł, jest to największa inwestycja, która została zrealizowana na katowickim lotnisku, a prace przy jej realizacji trwały 90 tygodni.

Po oddaniu pasa do użytku Katowice Airport będzie jedynym lotniczym portem regionalnym posiadającym kod referencyjny 4E, co oznacza, że będzie na nim możliwość podejmowania dalekodystansowych, szerokokadłubowych samolotów o rozpiętości skrzydełm do 65 metrów. W tej kategorii można znaleźć samoloty pokroju Boeing 747-400 czy Airbus A340.

Umowa na budowę pasa startowego została podpisana w listopadzie 2012 roku, a jej generalnym wykonawcą została firma, która również działa w branży drogowej, Budimex S.A, inżynierem kontraktu została natomiast firma ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.

* Wykorzystane w materiale zdjęcia nowej drogi startowej są publikowane dzięki uprzejmości organizatorów wydarzenia.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij