28 marca br. zakończyły się Międzynarodowe Targi Intertraffic Amsterdam. Stanowią one ważną platformę wymiany doświadczeń, wiedzy i najnowszych technologii w zakresie inteligentnych systemów transportowych i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W tym roku zgromadziły około 800  wystawców z 43 państw.
Firma Neurosoft zaprezentowała swój flagowy produkt NeuroCar. System NeuroCar to autorskie oprogramowanie oparte na technologii sieci neuronowych. Stanowi efektywne narzędzie do wspierania bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest funkcjonalnym rozwiązaniem wykorzystywanym w budowie Inteligentnych Systemów Transportowych. Pozwala na wykrycie obecności pojazdu, automatyczne rozpoznanie tablicy rejestracyjnej a także rozpoznanie producenta, modelu i koloru.
Działanie systemu NeuroCar prezentowane było w czasie rzeczywistym, co pozwoliło potencjalnym partnerom w sposób czytelny i bezpośredni zapoznać się z funkcjami systemu w ramach takich rozwiązań, jak wykrywanie przeciążonych pojazdów w ruchu -- system ważenia pojazdów w ruchu Weigh-in-Motion Preselecton (NeuroCar WIM) oraz rejestracja i identyfikacja pojazdów przejeżdżających na czerwonym świetle (NeuroCar RedLight).
Stoisko Neurosoftu pozwalało odwiedzającym na zrozumienie, w jaki sposób działa system i jakie komponenty wykorzystywane są w realizacjach. Kamery, usytuowane na imitacji konstrukcji wsporczej, połączone zostały z ekranem, na którym były wyświetlane zdjęcia pojazdów na żywo z ponad 40 lokalizacji. Taka prezentacja była wystarczającą referencją, aby zachęcić uczestników targów do zapoznania się z działalnością i technologiami Neurosoftu. „Trzeba przyznać ze tegoroczne targi pokazały po raz kolejny swoją niezaprzeczalną wartość. Mogliśmy w jednym miejscu spotkać naszych klientów i kooperantów z całego świata. Dzięki targom możemy zorientować się jak daleko jest nasza konkurencja i podpatrzeć najnowsze trendy” - oznajmił Radosław Borcon - Menedżer ds. Rozwoju.
Neurosoft wyróżniał się spośród konkurentów sprzedających kamery rozpoznające numery rejestracyjne pojazdów, oferując unikatowe rozwiązanie automatycznej, kompleksowej wideo-identyfikacji pojazdów, gdzie kluczowym elementem jest umiejętność klasyfikacji pojazdów a także rozpoznanie marki i modelu. Dodatkowym innowacyjnym zastosowaniem funkcjonalności systemu była prezentowana aplikacja na urządzenia mobilne. Umożliwia ona automatyczne przekazywanie informacji o rejestrowanych pojazdach na smartfon lub na zegarek elektroniczny, w tym wypadku Samsung Gear. „Potwierdziliśmy ze nasze systemy bardzo łatwo i szybko jesteśmy w stanie przystosować bo panujących standardów sprzętowych. Dodatkowo chcieliśmy pokazać jak można wykorzystać gadżet np. Samsung Gear do ułatwienia pracy z naszym systemem” - powiedział Radosław Borcon.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij