Magazyn Autostrady.

Tak jak znaki o zmiennej treści czy inteligentne sygnalizacje świetlne są pomocne w sterowaniu ruchem, tak i „Magazyn Autostrady” jest pomocnym i niezbędnym narzędziem w poznawaniu najnowszych trendów w branży. Misją czasopisma jest dostarczanie praktycznej, sprawdzonej, popartej przykładami wiedzy z zakresu szeroko pojętego budownictwa drogowego. Na łamach magazynu poruszana jest różnorodna tematyka, która usystematyzowana jest w następujących działach:

  • Materiały – w tym dziale prezentujemy problemy i rozwiązania związane z doborem oraz użytkowaniem materiałów stosowanych w budownictwie drogowym. Geosyntetyki, mieszanki mineralno-asfaltowe, chemia budowlana nie mają przed nami tajemnic.
  • Inżynieria ruchu drogowego – dział poświęcony konkretnym sposobom rozwiązywania problemów, przed którymi stają projektanci dróg w Polsce i na świecie. Prezentujemy bezpieczne przejścia dla pieszych, nowoczesne skrzyżowania, metody upłynniania transportu publicznego, a także stosowane systemy ITS i ich wpływ na sytuację drogową.
  • Technologie/innowacje – opisujemy i analizujemy już stosowane rozwiązania lub te, które dopiero mogą zostać wprowadzone w budownictwie drogowym.
  • Badania i analizy – dział przeznaczony dla przedstawienia konkretnych badań, które mogą pomóc przy realizacji projektów drogowych. Znajdują się tutaj m.in.: badania wytrzymałości betonu, analizy wytrzymałościowe nawierzchni drogowej oraz przydatne uwagi dla projektantów, którzy chcą wykorzystać konkretny rodzaj materiału w swoich realizacjach.

Należy zwrócić uwagę, że to tylko niewielka część tematyki, którą prezentujemy na łamach naszego magazynu. Poza już wymienionymi działami znajdą Państwo także: najnowsze wydarzenia, ciekawe wywiady oraz przeglądy materiałów i technologii.

Czasopismo tworzone jest przez największe autorytety z zakresu budownictwa drogowego w Polsce. Naszą kadrę naukową reprezentują przedstawiciele najważniejszych uczelni technicznych w Polsce, co jednocześnie stanowi o naszej sile i wartości. Ponadto zawsze jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi autorami, a nowoczesny model zarządzania magazynem tylko taką współpracę ułatwia.

Obecnym autorom serdecznie dziękujemy za wsparcie, przyszłych zapraszamy do współpracy.

zespół „Magazynu Autostrady”

Magazyn Autostrady ISSN 1730-0703


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij