Dni Betonu 2021, Designer 3.0 w nowej odsłonie, 110 milionów zł na rozbudowę drogi S3/A6

Dni Betonu 2021

Trwają przygotowania do XI konferencji Dni Betonu. To jedno z największych wydarzeń naukowo-technicznych w polskim budownictwie powinno się odbyć 11-13 października 2021 r. w Wiśle. Tematyka wydarzenia będzie koncentrować się na tym, jak cement i beton wpisują się w filozofię Zielonego Ładu, a także w program neutralności klimatycznej do 2050 r. Innym zagadnieniem będzie prefabrykacja betonowa, której zostanie poświęconych wiele referatów oraz jedna debata panelowa.

Organizatorzy przygotowują również debatę poświęconą ogólnej sytuacji gospodarczej z koncentracją na tematyce budowlanej. Po raz kolejny odbędzie się finał konkursu Power Concrete, który zyskał bardzo silną pozycję wśród technologów zajmujących się betonem. Przy współpracy z GUNB zostanie przeprowadzone seminarium dotyczące regulacji prawnych w zakresie materiałów budowlanych. Dniom Betonu będą także towarzyszyć warsztaty architektoniczne dla studentów wydziałów architektury z całego kraju.

Źródło: Organizator

Designer 3.0 w nowej odsłonie

Grupa Pietrucha udostępnia nową edycję autorskiej platformy obliczeniowej – Designer 3.0. Platforma zawiera aż trzy moduły obliczeniowe, pozwalające na dobór produktów Grupy Pietrucha w projektach z zakresu inżynierii lądowej i wodnej, np. budownictwa drogowego i kolejowego oraz zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Designer 3.0 wyróżnia intuicyjna i szybka obsługa. Dokładność kalkulacji modułu EcoWall jest porównywalna z zaawansowanymi programami do obliczeń geotechnicznych, opartymi na metodzie MES. Algorytmy wykorzystane w oprogramowaniu są zgodne z normą europejską dotyczącą projektowania geotechnicznego Eurokod 7. Korzystanie z oprogramowania Designer 3.0 jest bezpłatne, dostępne po zarejestrowaniu się i zalogowaniu na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu: https://designer.pietrucha.pl/.

Źródło: Grupa Pietrucha

110 milionów zł na rozbudowę drogi S3/A6

Pierwsza w tym roku umowa o dofinansowanie podpisana przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych dotyczyła zastrzyku środków finansowych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dla infrastruktury drogowej. Beneficjentem jest GDDKiA, która otrzyma 110 milionów zł na rozbudowę drogi S3/A6 w Zachodniopomorskiem na odcinku od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica (bez węzła). Dzięki inwestycji województwo zyska ponad 5 km nowoczesnej i bezpiecznej autostrady. W ramach inwestycji przewidziano przekrój dwujezdniowy drogi z dwoma pasami ruchu oraz pasem awaryjnym dostosowany do prognozowanego poziomu ruchu. Zakończenie inwestycji planuje się na koniec 2022 r.

Źródło: gov.pl
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij