Aktualności z branży drogowej

NOVDROG'21

Komitet Organizacyjny Konferencji „Nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast, metropolii i regionów – NOVDROG' 21” podjął decyzję o organizacji III edycji Ogólnopolskiej Konferencji w formie wydarzenia online 11 marca 2021 r. Rezygnacja z organizacji stacjonarnej 2-dniowej Konferencji jest podyktowana aktualną sytuacją pandemiczną COVID-19, która jest bardzo niepewna na terenie całego kraju i na świecie, a prognozy nie są optymistyczne. Decyzja ta była dla organizatorów bardzo trudna, gdyż dokładano wszelkich starań, aby przygotować spotkanie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń uczestników.

Udział w Webinarium będzie bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać na stronie http://www.sitk.org.pl/nowoczesne-technologie-w-projektowaniu-budowie-i-eksploatacji-infrastruktury-drogowej-miast-metropolii-i-regionow-novdrog-21/ w zakładce Rejestracja do 28 lutego br. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a przed Konferencją na adres mailowy zostanie wysłane zaproszenie z linkiem umożliwiającym przyłączenie się do spotkania. Aby dokonać rejestracji, należy zalogować się, podając imię i nazwisko.

Źródło: Organizator

Paweł Pach nowym Przewodniczącym KW ZPL

Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing, został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (KW ZPL) podczas ostatniego posiedzenia komitetu. Nowy przewodniczący do organu kierującego działalnością Związku Polskiego Leasingu dołączył w połowie 2019 r.

Wcześniej, w latach 2012-2014, był związany z polską organizacją leasingową, zajmując stanowisko Wiceprzewodniczącego KW ZPL. Stojąc na czele Związku Polskiego Leasingu, będzie reprezentował polską branżę leasingową wobec instytucji i partnerów zewnętrznych na rynku krajowym, będzie zajmował się digitalizacją, transformacją statutową ZPL, a także nadzorował statystyki i komunikację organizacji.

Źródło: Związek Polskiego Leasingu

Umowa na ostatni odcinek A18 podpisana!

Na początku roku GDDKiA podpisała umowę na przebudowę oraz dostosowanie ostatniego odcinka drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyło konsorcjum firm Kobylarnia (lider), Mirbud i Budpol (partnerzy). Umowa o wartości 258,7 mln zł obejmuje odcinek o długości 21 km, od granicy woj. lubuskiego i dolnośląskiego do węzła Golnice. Prace będą polegać głównie na wymianie zdegradowanej nawierzchni jezdni południowej i dostosowaniu nośności drogi do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Stara nawierzchnia zostanie rozebrana i położona będzie nowa nawierzchnia betonowa, a jezdnia zostanie poszerzona do 11 m. W obrębie węzła Luboszów powstanie nowe skrzyżowanie z drogą powiatową, a węzeł Golnice zostanie przebudowany i dostosowany do infrastruktury autostrady. Zakończenie robót planowane jest w 2023 r.

Źródło: GDDKiA
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij