Nowa, przewoźna sprężarka KAESER KOMPRESSOREN jest lekka i łatwa w transporcie. Co więcej ten model o wysokiej mocy ma szeroki zakres zastosowania.

Główną zaletą sprężarki przewoźnej M125, oprócz kompaktowej konstrukcji i niskiego obciążenia haka holowniczego, jest zmienne ciśnienie sprężania. Dzięki bezstopniowej i dynamicznej regulacji ciśnienia/wydajności to samo urządzenie może pracować w zakresie od 7 do 14 bar. Nie występuje więc już konieczność wyboru wersji o konkretnej wartości ciśnienia pracy. Dzięki temu możliwe jest automatyczne dopasowywanie maksymalnej wydajności do wstępnie wybranego ustawienia ciśnienia. Sprężarka idealnie sprawdza się podczas pracy młotów w przypadku ustawienia wartości 7 bar z wydajnością 11,5 m³/min, natomiast przy 12 barach z wydajnością 10,7 m³/min, może być używana do wdmuchiwania przewodów. Przy maksymalnym ciśnieniu 14 bar wydajność wynosi prawie 10 m³/min.

Sprężarki M125 są przystosowane również do pracy w obszarach istotnych dla ochrony środowiska. Zastosowano w nich wysokoprężny silnik Deutz ze standardowo montowanym filtrem cząstek stałych w układzie wydechowym. Posiada on certyfikat zgodnie z normą emisji spalin poziom IV wzgl. Tier 4 final. Energooszczędny wentylator zapewnia dodatkową oszczędność oleju napędowego rzędu ok. 6%.

Zintegrowany system sterowania urządzeniem SIGMA CONTROL MOBIL umożliwia wygodną i łatwą obsługę sprężarek za pomocą przycisków oznaczonych strzałkami. Podaje on informacje na temat pracującego urządzenia i kolejnych okresów obsługowych. 

Istnieje także możliwość wyposażenia modelu M125 w generator. Dostępne są generatory o mocy 13 kVA. Również w tym przypadku system sterowania SIGMA CONTROL MOBIL z dynamiczną regulacją zakresu wydajności odgrywa istotną rolę, zapewniając maksymalną wydajność sprężonego powietrza w zależności od pobieranej energii. 

Chłodnica końcowa zamontowana ukośnie optymalizuje uzdatnianie sprężonego powietrza oraz zapobiega zamarznięciu w czasie zimy dzięki systemowi ciągłego odpływu kondensatu. Oprócz wariantów mobilnych w programie dostępna jest także wersja stacjonarna sprężarki.

Więcej