3 marca 2016 r. w Warszawie tradycyjnie już odbyła się w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego Finałowa gala XIII edycji Znaku Jakości „Dobry Beton”.

Znak Jakości „Dobry Beton” jest przyznawany od 2003 roku przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce za profesjonalizm, z jakim wytwórnie betonu towarowego realizują swoje działania. Certyfikaty wręczane przez SPBT zaświadczają, że dana firma spełnia najwyższe standardy branżowe w zakresie organizacji i technologii produkcji, obsługi klienta oraz ochrony środowiska naturalnego. Aby otrzymać Znak Jakości „Dobry Beton”, kandydujące wytwórnie – zgodnie z regulaminem przyjętym przez Walne Zgromadzenie SPBT – muszą poddać się wielostopniowej procedurze kwalifikacyjnej. Proces rozpoczyna się od samooceny zakładu, wiedzie przez kolejne etapy, wśród których jest również ocena przez niezależnego audytora, i kończy się na przyznaniu nominacji przez Kapitułę Znaku Jakości, składającą się z uznanych autorytetów świata nauki i biznesu.

W podsumowaniu ostatniej edycji Znaku Jakości „Dobry Beton” członkowie Kapituły stwierdzili, że taka wielostopniowa kwalifikacja przyniosła uczestniczącym zakładom jeszcze jedną korzyść. Zarówno w tych wytwórniach, które znak otrzymały, jak i tych, które z jakiegoś powodu nie przeszły pozytywnie weryfikacji, obserwuje się stałe dążenie do doskonalenia – nie tylko jakości oferowanych produktów, lecz także do poprawy sfery organizacyjnej wytwórni.
Korzyści dla laureatów kampanii „Dobry Beton” są wielorakie. Przede wszystkim dzięki wyróżnieniu zyskują prestiż i uznanie w oczach branży. Stają się atrakcyjniejszymi, bardziej wiarygodnymi partnerami dla wykonawców robót budowlanych. Otwiera się przed nimi droga do współpracy z najlepszymi, największymi i najbardziej wymagającymi przedsiębiorstwami budowlanymi oraz inwestorami, oczekującymi produktu o ustabilizowanej, zgodnej ze specyfikacją jakości oraz niezawodnej logistyki.

W tym roku do finału przeszło 18 wytwórni. 6 dołączyło do elity. Pozostałe utrzymały dotychczasowy wysoki poziom dbałości o klienta i o środowisko naturalne oraz wysoką jakość oferowanego produktu. Zgodnie ze zwyczajem „Dobrego Betonu” debiutanci oprócz certyfikatu otrzymali również pieczęcie, którymi mogą oznaczać dokumenty handlowe.Jedna z firm została uhonorowana specjalną statuetką za osiągnięcia i innowacje. Kapituła Znaku postanowiła uhonorować tym wyróżnieniem:

Ren – Bet Sp. z o.o.
– „za opracowanie i wdrożenie do produkcji technologii betonu architektonicznego GRC, jako przykład innowacji w budownictwie”.


Lista wytwórni nagrodzonych po raz pierwszy (certyfikat przyznawany na 2 lata):

- BYTOM – KARB
Górażdże Beton Sp. z o.o.

- CHORZÓW – Michałkowice
Górażdże Beton Sp. z o.o.

- GIŻYCKO
TRANS ŻWIR Jan Kitowicz

- PRUSZKÓW – PRZY MAGISTRALI PKP
PPMB BOSTA BETON Sp. z o.o.

-WARSZAWA – ZAWODZIE
CEMEX Polska Sp. z o.o.

Wytwórnie prolongujące wyróżnienie na 4 lata:

-CHOJNA

-GORZÓW WLKP. – ZAWIERCIE
Grupa LafargeHolcim

-GŁOGÓW
BT TOPBETON Sp. z o.o.

-KOŚCIERZYNA
CEMEX Polska Sp. z o.o.

-KRAKÓW – NIEPOŁOMICE
GENERAL BETON POLSKA Sp. z o.o.

-LEGNICA – PAWICE
BT TOPBETON Sp. z o.o.

-LUBLIN – WROTKÓW
CEMEX Polska Sp. z o.o.

-OSTROŁĘKA
CEMEX Polska Sp. z o.o.

-OSTRÓDA
Staniszewscy Beton Sp.j.

-ŚWIĘTOCHŁOWICE – LIPINY
Grupa LafargeHolcim

-TCZEW
Grupa LafargeHolcim


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij